Veľkonočné kraslice

S Veľkou nocou sa nám spájajú slová ako jar, šibačka a kraslice... Mnohé tradície Veľkej noci sme si pripomenuli nielen na regionálnej výchove, ale boli sme sa pozrieť aj na kraslice vystavené vo Vihorlatskom múzeu v Humennom, kde sa predstavilo vyše 80 autorov zo Slovenska i zahraničia.

 

Popri tradičných technikách zdobenia akými sú batikovanie, voskovanie, drôtovanie, olepovanie a pod. boli na výstave zastúpené aj novšie a stále populárnejšie spôsoby, napr.: madeira, patchwork, háčkovanie, paličkovaná čipka atď. Okrem toho sme sa zúčastnili aj tvorivej dielne, kde sme mali možnosť nahliadnuť do tajomstva výroby voskovaného vajíčka.

 

Pani primátorka vyhlásila počas tejto Veľkej noci súťaž o najväčšie a najkrajšie veľkonočné vajíčko, tak aj my sme prispeli svojou tvorivosťou a vytvorili kraslicu zdobenú mozaikou z vrchnákov. Sami posúďte ako sa nám vydarila. Neskôr, keď sa všetky kraslice inštalovali v priestoroch námestia, sme sa stretli so samotnou pani primátorkou. Napriek nepriazni počasia, kedy bolo veľmi chladno a veterno sme prezentovali našu školu a boli odmenení aj chutným koláčikom, na ktorý nás pani primátorka pozvala do cukrárne.

 

 


Fotogaléria: Veľkonočné kraslice

/album/fotogaleria-velkonocne-kraslice/dscn8422-jpg/

—————

/album/fotogaleria-velkonocne-kraslice/dscn8423-jpg/

—————

/album/fotogaleria-velkonocne-kraslice/dscn8424-jpg/

—————

/album/fotogaleria-velkonocne-kraslice/dscn8425-jpg/

—————

/album/fotogaleria-velkonocne-kraslice/dscn8426-jpg/

—————

/album/fotogaleria-velkonocne-kraslice/dscn8427-jpg/

—————

/album/fotogaleria-velkonocne-kraslice/dscn8428-jpg/

—————

/album/fotogaleria-velkonocne-kraslice/dscn8429-jpg/

—————

/album/fotogaleria-velkonocne-kraslice/dscn8430-jpg/

—————

/album/fotogaleria-velkonocne-kraslice/dscn8431-jpg/

—————

—————